Un eveniment unic

Vă așteptăm la SpaceFEST, în campusul POLITEHNICA București, pentru o aventură unică, în care veți experimenta minunile spațiului. Veți afla totul despre felul în care explorarea spațiului este benefică vieții pe Pământ, despre cum ne bazăm pe spațiu pentru viața noastră de zi cu zi, dar și cum o carieră în spațiu este accesibilă pentru oricine își dorește asta.

Elevi

Concursuri, workshopuri, experiențe VR și AR, simulatoare de zbor.

Studenți și profesori

Proiecte uimitoare în inginerie aerospațială. Meseriile viitorului...în spațiu, dar și pe Pământ.

Companii

Reprezentanți ai industriei aerospațiale din România, cele mai noi tehnologii, soluții și produse, oportunități și investiții în viitor.

Publicul larg

Activități pentru întreaga familie, tehnologii de ultimă oră, imprimare 3D, mâncare pentru astronauți, costume spațiale.